úvodní strana * kontakt * mapa stránek * English version Deutsch * HTML * CSS

O nás - chovatelská stanice Bianca-Marco

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Bianca-Marco. Rádi bysme Vám představili své čtyřnohé miláčky plemene Mallorská doga (zjednodušeně „malorky“), na které se specializujeme. Nejdříve nám však dovolte ještě pár slov ke vzniku naší chovatelské stanice.

Jak to tak zpravidla bývá, dostali jsme se k tomuto vzácnému, nejméně početnému dogovitému plemeni v ČR, úplnou náhodou v roce 1998 (v té době bylo v ČR pouze cca 50 psů a fen). Vše následující již nebyly náhody, ale plán jak k fence Anitě ze Strašických chalup (CAC, res. CAC) sehnat kvalitního ženicha (koho jiného než tehdejšího „největšího plemeníka“ v ČR, Alka z Hlučínských rovnin – Ch ČR, SK, 4x CACIB, 7x CAC, res. CACIB, res. CAC, 5x BOB, Národní vítěz). Zanedlouho se tedy narodila zakladatelka naší chovatelské stanice CINDERELLA ZE STRAŠICKÝCH CHALUP. Když jsme zatoužili po „vlastních“ štěňatech, rozhodli jsme se založit chovatelskou stanici. Pořádným kamenem úrazu pro nás byl úkol zodpovědně vybrat jméno. Nakonec nám posloužila vlastní křestní jména, která jsme „zmezinárodnili“ a spojili pomlčkou.

Naše, mezinárodně chráněná, chovatelská stanice „Bianca-Marco“ byla do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice zanesena na základě uznání FCI (Fédération Cynologique Internationale) dne 12.10.2004 pod reg. číslem 895/04.

První vrh se nám narodil 15.3.2006 (5 dní po Cindy 5. narozeninách) a z něho jsme si nechali nadějného pejska, který dostal jméno a ALCAPONE.

V současné době máme „pouze“ tyto dva pejsky a do budoucna uvažujeme o rozšíření naší žíhané smečky o další fenku, kterou se nám, doufejme, podaří přivézt ze zahraničí.

Jsme registrovanými členy následujících kynologických organizací:

FCI ČMKU Moloss Club CZ Club Espanol del Ca De Bou


Certifikát chovatelské stanice Bianca-Marco

© 2008 Blanka a Marek Volákovi, Všechna práva vyhrazena
    Webdesign by Nogod