úvodní strana * kontakt * mapa stránek * HTML * CSS

Forum chovatelské stanice Bianca-Marco

Anna * vloženo: 30. červen 2017 v 22:30:05

* váží cca listopad kilo...

» vložit příspěvek
Anna * vloženo: 30. červen 2017 v 22:30:32

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s krmením Mallorek? Máme listopad-ti týdenní fenečku, krmíme duben* denně, cca březenkvěten0g.. a i tak mi přijde, že je pořád hladová (nebo je jen nenažraná? :D). Váží cca listopadkg.. Děkuju :) A.

» vložit příspěvek
Jiřina * vloženo: 11. únor 2013 v 16:11:41

Omlouvám se za překlep ,fenka je osmiměsíční

Malorky samozřejmě mohou být celoročně ubytovány venku. ALE je to krátkosrsté plemeno, proto potřebuje zateplenou boudu (nejlépe dvoukomorovou - předsíň + ložnice). Myslím si, že koberec u dveří je v mrazech dost málo:o(. Také záleží na tom, zda fenka byla na venkovní pobyt zvyklá z dřívějšího bydliště.

» vložit příspěvek
Jiřina * vloženo: 11. únor 2013 v 16:11:06

Prosím o upřesnění informace :může se chovat celoročně venku /Mallorská doga/. Má mít
zateplenou boudu,nebo může spát na koberci u vchodu/i v mrazech/? jedná se o srpen měsíční
fenku,kterou máme několik dní. Děkuji

» vložit příspěvek
Andrea * vloženo: 10. srpen 2010 v 11:10:03

Dobrý den,

chtěla jsem se optat, zda si myslíte,že by malorka byla vhodná pro nás...rozhodně nejsem typ, který nemá nic promyšleno (spíše naopak)

Hlídač s neagresivními sklony - bydlíme na samotě a rozhodli jsme se pro naši smečku a pro mne pořídit nějakého hlídače.
Snášenlivost s jiným plemenem (pražský krysařík a AC)
Celoroční pobyt venku - zateplená bouda a dostatek motivů a kontakt s lidmi
Náročnost výcviku - nechci rozhodně služební výcvik, proto si nepořizuju německého ovčáka.
Náročnost pohybu - ovladatelnost...vše v duchu rodinného psa....
MOc děkuji

Dobrý den,
těžko říct, nakolik pro Vás je či není malorka vhodná. V každém případě bych se přimlouvala za promyšlení, zda ke svým krysaříkům a kokrům pořídit kamaráda s takovým velkým váhovým rozdílem (ať už malorku či cokoli jiného).
Hlídače v malorce získáte skvělého - už jen pohled na malorku za plotem mnohé odradí! Malorky snáší celoroční pobyt venku bez problémů, kontakt s lidmi je pro ně důležitý. Základní výcvik budete potřebovat určitě (aby Vám ty "drobky" nezašlápla:o) - ale ten není dán malorkou, pouze jejími rozměry (nevychovaný krysařík nenapáchá tolik škody jako téměř čtyřicetikilová malorka:o). Co se týká náročnosti pohybu a ovladatelnosti záleží na Vás - malorka se přizpůsobí (i když toho pohybu bude pravděpodobně potřebovat víc než Vaše současná smečka).

» vložit příspěvek
Ina * vloženo: 23. květen 2010 v 16:23:45

Dobry den,
tato plemena, stejne, jako vsechna mollos se mi moc libi.
Zatim psa mit bohuzel nemuzu, ale chtela jsem se zeptat, az to bude mozno, je tento pes vhodny pro zacateniky, chtela bych spise pak fenku.Zkusenosti mam trochu s boxerama, ktere rodice chovali.Nehrozi nebezpeci od techto plemen vuci cizim lidem a jak je naucit, aby svou dominanci neuplatnovali vuci panickum a cizim psum?A je pravda, ze by mohl nastat velky problem, pokud by do domu, bytu vstoupila osoba, treba clen rodiny, ktery ale nebydli s rodinou, kde mallorka je pohromade?Myslim tim, kdyby treba se neco stalo a fenku jsem potrebovala vyzvednout, nebo vyvencit, jestli do bytu vpusti cloveka, ktereho sice dobre zna, ale nezije tam.?pripadne ktere plemeno podobne je vhodnejsi, terba americky buldok?
Dekuji,mate krasne stranky a psy.

Dobrý den, Ino, děkujeme za pochvalu :o))) Malorka, stejně jako jakýkoli jiný větší pes, by měla být v rukou spíše zkušenějšího pejskaře. ALE pokud bude dobře vedená a Vy se jí budete opravdu věnovat, určitě nevzniknou žádné problémy, neboť malorky jsou velice učenlivé! I pořízení fenky Vám "práci" určitě usnadní:o). Co se týká dominance vůči páníčkům - budu se opakovat, ale pokud je pes dobře vedený a ví, kde je jeho místo ve smečce, nikdy se proti pánovi neobrátí. S ostatními psy je to horší - tam budete muset hledat dostatek psích kamarádů, ale i tak se může stát (stejně jako u lidí), že si občas dva jedinci nepadnou do oka:O) Vůči cizím jsou malorky sice ostražité, ale rozhodně ne útočné! Pokud si ona cizí osoba nebude všímat Vašeho psa, natož Vás jako pána, nebude pro malorku zajímavá. Nemyslím si, že by nastal jakýkoli problém, pokud do domu/bytu vstoupí osoba, která tam sice nebydlí, ale kterou malorka zná! (člen rodiny obvykle neleze přes plot, takže jej malorka přivítá stejně, jako by byl majitel přítomen) - s případným venčením určitě nebudete mít problémy :o) Co se týká povahy amerických buldoků, zkuste oslovit nějakou chovatelskou stanici - tady Vám radit nemohu.

» vložit příspěvek
Daniela * vloženo: 09. únor 2010 v 16:09:41

Dobrý den chtěla se se zeptat jestli ten pejsek nadměrně neslintá.Protože se nám tohle plemeno zamlová povahově i vzhledově ale mamka by nesnesla sliny. Děkuji

Dobrý den, Danielo,
malorky určitě nadměrně neslintají, nemusíte mít obavy! Pokud není malorce nadměrné teplo nebo jí nevoní pod nosem nějaká dobrůtka, její sliny ani neuvidíte ... Na to jsou experti spíše jiná plemena (ať už krátkosrstí buldočci nebo třeba chlupatí novofudlanďáci :o))


» vložit příspěvek
Catherine * vloženo: 29. listopad 2009 v 19:29:10

Hello from ca de bou fans from St-Petersburg!
You have very nice site and very good ca de bou :) I like brindle ca de bou a lot, my girl - Zvezda Askony Aragona De Los Infantes "Bandi" is brindle :)
Welcome to our site and forum!
http://www.askona-star.spb.ru/forum/
http://www.askona-star.spb.ru/forum/viewtopic.php?t=prosineczáříčervenec» vložit příspěvek
Martina * vloženo: 20. září 2009 v 11:20:08

Dobrý den, paní Voláková, děkuji moc za odpověď. Štěňátko bychom stejně měli rádi od Vás, takže jestli se nám zadaří a nastane čas pro dalšího psa, tak se ozvememějte se hezky...

» vložit příspěvek
Martina * vloženo: 11. září 2009 v 12:11:10

Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat na názor ohledně vhodné kombinace plemen. Máme sedmiletého labradora a chystáme se koupit si domek. Poté bychom si chtěli pořídit ještě malorku (taky kluka). Jsou tato dvě plemena k sobě vhodná. Známí nás straší, že malorkin se bude v dospělosti pokoušet labradora "šéfovat". Děkuji předem za odpověď

Dobrý den, Martino,
známí mají pravdu - nejde všek "pouze" o malorkina, stejně by to po období dospívání více či méně úspěšně zkusil jakýkoli pes jiné rasy. Bohužel předpokládám, že v tomto případě by malorkin pravděpodobně vyhrál a prosadil se (v budoucnu byste mohli mít mezi kluky problémy, pokud by se labrador nechtěl podřídit). Doporučuji zvážit koupi fenky anebo důsledně od mala malorkina učit, že on je "až druhý". Blanka Voláková

» vložit příspěvek
aniroca * vloženo: 19. březen 2009 v 15:19:03

Dobrý den,
mám dvě malorky.
Byli jsme na výstavě v Praze srpen a Drago doslal sice výbornou, ale s poznámkou radostný ocásek. Netušíte lze nějak malorku naučit,
aby měla ocas dolů? Fena to nedělá pouze Drago.?

Dobrý den, můžete mi, prosím, poslat nějaký kontakt na Vás? Konečně se mi podařilo sehnat "odbornou" odpověď na Váš dotaz Díky, Blanka Voláková

» vložit příspěvek
Hello from Belgium * vloženo: 17. říjen 2008 v 17:17:07

Hello CZ friends,

It was nice to meet you in Mechelen (Belgium)

Greetings,

Géry & Mario
http://xposers.lunarpages.net/cadebouforum/index.php


» vložit příspěvek
Eva P. * vloženo: 01. říjen 2008 v 23:01:39

Máte opravdu moc pěkné stránky, super , přeji další úspěchy a zatím alespoň srdečně zdravím.

» vložit příspěvek
Administrátor * vloženo: 12. srpen 2008 v 21:12:40

Pracujeme na nových webových stránkách – po dlouhém rozhodování jsme zvolili doménu: www.cadebou.cz . Nějakou dobu potrvá, než se nám podaří stránky sestavit tak, jak bysme si přáli. Proto omluvte některé, zatím nezprovozněné, sekce – a věřte, že je tento stav pouze dočasný .

» vložit příspěvek
Jméno:
  Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík  Tučné písmo  Kurziva
Váš příspěvek:
  Sečtěte a napište číslici do pole OSM + TŘINÁCT
 
  Je nutno vyplnit všechna pole !!!
© 2008 Blanka a Marek Volákovi, Všechna práva vyhrazena
    Webdesign by Nogod