úvodní strana * kontakt * mapa stránek * English version Deutsch * HTML * CSS
« kveten - 2019 »
ne po ut st čt pa so
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Strana 4 z 4 Celkem aktualit: 41 «««« ««

Uzdravení


30. srpen 2005

Uběhlo pár měsíců a u nás se zdánlivě nic neděje. Opak je pravdou – Cinda sádru nedostala aby zbytečně nezatěžovala zdravou nohu, odhárala v polovině července (už nechci spekulovat nad tím, jak bude vše dobře probíhat, a tak jen poznámka, že počítáme s krytím snad v lednu ?!) a v sobotu 27.8. dokonce uspěla na výstavě a získala titul krajského vítěze! Jizva už není téměř vidět, spíš je znatelný jen přechod mezi „původní“ srstí a vyholenou částí nohy, kde Cindě narostly chlupy tmavší.
Bohužel jsme dosáhli maximální kapacity stránek a proto nemůžeme přidávat další fotky a informace. Musím s tím něco udělat …..

Vytahování stehů


6. červen 2005

Dnes jsme byli na vytahování stehů. Všech 15 je venku (jeden si Cinda zkušebně vytáhla už včera), jenom ty spodní špatně srostly, takže Cindě ve spodní části zůstane jizva trochu širší – no uvidíte sami ve fotogalerii. Otok zmizel, takže nohu teď místo ledování budeme pro změnu máčet v heřmánku.
Cinda je opět nezkrotný živel (i když pořád bere antibiotika) a skáče noha - nenoha. Domluvili jsme se tedy s veterinářem, že když budou stehy pěkně srůstat, dáme jí už tento týden lehkou sádru, aby si vazy náhodou nepřetrhla znovu.

Změny plánů - operace


25. květen 2005

Tak nám zase příroda ukázala, co umí! Asi my lidé, vždycky potřebujeme trochu za „uši“, abychom si uvědomili, že člověk míní a příroda mění …
Cinda si při svých horolezeckých výkonech (zdolávání 2 m vysoké opěrné zdi) přetrhla křížové vazy v pravém koleni. Tříhodinovou operaci podstoupila dnes – zatím má za sebou inhalační narkózu, několik desítek vpichů po injekcích, holou levou přední a pravou zadní nohu, 16 stehů a snad i chuť se co nejdříve uzdravit. V každém případě si na štěňátka počká nejdříve do podzimu nebo až na jaro … Ještě než se všichni dočkáme, vyvěsila jsem malou anketu „o nejoblíbenější jméno“ začínající písmenem A – tak hlasujte (kliknutím na příslušné jméno)!
Ve fotogalerii se můžete podívat jak vypadá malorka převlečená do kůže naháče :o).

Čekání na hárání


5. květen 2005

Zatím stále čekáme až začne Cinda hárat – jako na potvoru si dává na čas :o). Ženicha už máme vybraného a domluveného, teď je řada na Cindě a krevním testu, který nám ukáže, kdy nastane ten správný čas ke krytí. Testovat budeme celkem třikrát – správný okamžik poznáme podle hladiny hormonu progesteronu.

Držte nám palce, ať to vyjde co nejdřív!

Plánujeme první vrh


1. únor 2005

V současné době plánujeme první vrh – „A“. Pilně vybíráme „áčková“ jména a „přespolního“ ženicha, který se naší Cindě bude určitě líbit a do česka nám přinese novou krev! Pokud vše dopadne dle očekávání, krýt budeme v květnu a na štěňátka se můžeme těšit začátkem prázdnin. Do světa půjdou cca v září, takže jestli máte zájem, můžete se na nás již nyní obracet s jejich „rezervací“, případně se k nám přijet podívat a popovídat …..

Jestli ještě nejste rozhodnutí, určitě sledujte naše stránky - postupně budeme přidávat informace (a fotky), jak se to v naší psí rodince vyvíjí.

Strana 4 z 4 Celkem aktualit: 41 «««« ««
© 2008 Blanka a Marek Volákovi, Všechna práva vyhrazena * administrace
    Webdesign by Nogod